Новини

Зустріч з директором Львівського територіального управління НАБУ


19.04.2019 на базі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулась зустріч студентів з директором Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарасом Лопушанським на тему "Інститутційне становлення Національного антикорупційного бюро України проблеми та перспективи"

 

Читати більше...

Десант студентів правників в Луцьку спеціалізовану школу № 1.

Юридична клініка «Ad Astrа» є однією із баз практики юридичного факультету. Проходячи практику в юридичній клініці студенти надають правову допомогу малозабезпеченим особам шляхом консультування, підготовки правових документів та представництва інтересів громадян в судах та інших органах, а також здійснюють правопросвітню діяльність.

Крім цього, студенти 2 курсу юридичного факультету, які з 11 лютого цього року проходять тут ознайомчу практику побували на судових засіданнях в Луцькому міському та Волинському апеляційному суді з розгляду кримінальних та цивільних справ , та після кожних відвідин спільно із керівником юридичної клініки, адвокатом Віталієм Єловим обговорили побачене та почуте під час судових засідань.

Також , кожен із них обрав та підготовив інтерактивний виступ з проблемних питань сьогодення, з тим, щоб презентувати його учням шкіл та коледжів м.Луцька, донести до них правові знання та на практиці набути навичок публічного виступу.

Перші презентації підготовлених студентамитем відбулися 26 лютого цього року в восьмих класах Луцької спеціалізованої школи № 1.

Зокрема, диспут на тему «Я і поліція» провів студент Петро Бондаренко. Спілкування відбувалося в невимушеній та довірливій обстановці. Петро залучив дітей до цікавої бесіди. Розмова була про права та обов’язки неповнолітніх та про права і обов’язки працівників поліції. Особливий інтерес викликало питання як правильно спілкуватися з правоохоронцями, щоб не виникало конфліктних ситуацій, а в разі виникнення таких ситуацій, як захистити свої права. Учні уважно слухали, розповідали свої життєві історії і задавали массу цікавих запитань на які отримали відповіді.

Бесіду на тему «Домашнє насильство» провела студентка Яна Сосинець. Презентуючи тему, Яна зазначила, що «Сьогодні в засобах масової інформації ми можемо почути і побачити багато вражаючих фактів про злочини і насильство. Найбільш шокуючи з них, це ті, які вчиняються проти дітей.» Звідки коріння у цих злочинів? І як запобігти насильству? Саме ці питання і були предметом розгляду та обговорення з учнями. Яна також запропонувала учням переглянути і обговорити 2 сюжети телевізійних новин: «Скандал у Маріуполі: дівчата-підлітки ледь не вбили школярку, повісивши її на шарфі» та «У Кривому Розі цілий клас відмовляється ходити в школу через одного хлопчика, який їх б’є та штрикає гострими предметами». Учні обговорили ці дві ситуації, кожен висловив свою позицію щодо цих конфліктних ситуацій. На завершення Яна підвела підсумок цих обговорень.

Тему «Булінг» презентували студенти Анна Кихтюк та Катерина Ковальчук. Вони з використанням інтерактивного методу "Мозковий штурм" провели опитування учнів з цієї проблематики та спільно із ними обговорили отримані ідеї та зіграли у гру "Вгадай слово". Після розв’язання учнями запропонованого студентами тематичного кросворду, вони спільно обговорили причини, мотиви виникнення булінгу та можливість вжиття подальших заходів, які б унеможливили прояви цього явища серед молоді .

І ще одну тему «Затримання особи», було презентовано студенткою Марією Єловою. Вона розповіла учням про сутність поняття «Затримання особи». За яких обставин може бути затримана особа? Хто вправі затримувати? На які строки може бути затримана особа? Які особливості затримання неповнолітніх? Яка відповідальність наступає за незаконне затримання? Відповіді на ці та інші питання були отриманні учнями в процесі презентації цієї теми Марією Єловою.

Підготовив керівник юридичної клініки

«Ad Astra» Віталій Єлов

Читати більше...

На юридичному факультеті акредитовано магістратуру спеціальності 081 Право

 

Згідно рішення Акретитаційної комісії від 19лютого 2019 року Протокол № 134 З урахуванням результатів обговорення на засіданні Акредитаційної комісії визнати акредитованими за напрямами підготовки (спеціальностями): п.4.1.4. Другий (магістерський) рівень Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (ідентифікаційний код – 02125102) спеціальність 081Право

Читати більше...

Учора – студенти, сьогодні – магістри права

Триває вручення дипломів магістрам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. 15 лютого завершення повної вищої освіти святкували студенти юридичного факультету. Точніше, уже не просто студенти, позаяк цього дня вони отримали дипломи магістрів права.

Дійство розпочалося виконанням Державного Гімну України.

Декан юридичного факультету СНУ – кандидат юридичних наук, доцент, академік АН Вищої школи України Оксана Лаба у своєму вітально-напутньому слові підкреслила, що Україні зараз потрібні знання, вміння молодих фахівців, їх внесок у розвиток правотворення в країні. «Вам – визначати долю держави!» – мовила Оксана Василівна. Вона закликала магістрів не втрачати амбіцій, вірити в себе, завжди бути гідними громадянами Україну й побажала усім міцного здоров’я, невичерпного прагнення творити та втілення всіх задумів у життя. А завідувач цивільно-правових дисциплін – кандидат юридичних наук, доцент Андрій Духневич, – попросив пам’ятати свою альма-матер та утверджувати престиж юридичної науки.

Усього дипломи магістрів права вручено 83-м юнакам та дівчатам (50 – денної форми навчання, й 33 – заочної).

З вітально-вдячним словом до присутніх звернулися магістр Наталія Міліщук (від студентів) та її дідусь Леонід Міліщук.

Музичним дарунком для всіх став виступ студентки І курсу Маргарити Мусій.

А завершилися урочистості фотосесією магістрів і професорсько-викладацького складу факультету. Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

Читати більше...

V Міжнародна науково-практична конференція "Проблеми забезпечення прав і свобод людини"

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Ольга Семенюк взяла участь у V Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми забезпечення прав і свобод людини”, яка відбулась у приміщенні юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
У своїй доповіді керівник Управління державної реєстрації зосередила увагу на основних питаннях ініційованих Міністерством юстиції України в розрізі захисту прав жінок та дітей. Зокрема, розповіла про дієвість Закону #ЧужихДітейНеБуває, який посилює відповідальність за несплату аліментів. Також зупинилась на питанні протидії домашньому насильству, яке є одним з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.
Разом з тим, Ольга Семенюк проінформувала присутніх про захист прав аграріїв та землевласників від протиправних посягань та про захист прав громадян Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка працює при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області.

Читати більше...

Круглий стіл на тему "Актуальні питання реєстрації речових прав"

Адміністратори ЦНАП не лише навчаються самі, але й навчають інших.:) Всі ми знаємо як важливо ділитися знаннями, які вже маємо, особливо з молодшим поколінням! Адміністратори, юристи ЦНАП Дарина Юреньова  та Катерина Кошкіна ) на запрошення кандидата юридичних наук, доцента Надії Чубохи взяли участь у круглому столі з нагоди відзначення тижня юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Працівники ЦНАП поділились зі студентами досвідом роботи та аспектами надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Розповіли про заходи забезпечення захисту нерухомого майна, процедуру реєстрації, новації в сфері реєстрації речових прав та діяльності ЦНАП вцілому. 
Тож маємо, ким пишатися, розвиватися і рухатися лише вперед.;)

Читати більше...

Вітаємо Яцишина Михайла Михайловича

Колектив юридичного факультету щиро вітає доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Яцишина михайла Михайловича з нагоди присвоєення почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки україни".

Бажаємо міцного здоров'я, сімейного благополуччя , цілеспрямованості, успіхів у професійногому зростанні та подальшого досягнення наукових висот. 

Читати більше...

І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ»

На юридичному факультеті відбувся І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ» за участі представників правничої професії та роботодавців.Даний захід присвячений  25-ти річчю заснування юридичного факультету та з нагоди 25-ти літнього ювілею підписання Президентом України Леонідом Кравчуком Указу «Про утворення Волинського державного університету імені Лесі Українки»

І Правничий Форум показав, що загалом, зміст і методологія викладання в українських вищих правничих школах зберігають радянські підходи, що впливає на розуміння права студентами-правниками та імідж правничої професії. Невиправдано повільно відбувається перехід до викладання та засвоєння студентами питань принципів Верховенства права та основоположних людських прав, оволодіння цінностями правової держави та осмислення забезпечення нової якості і ролі правника та правничої професії у вільному демократичному суспільстві

Головний недолік чинної системи освіти – брак у випускників прикладних вмінь і навичок, їх невміння застосовувати на практиці набуті теоретичні знання.

Серед опитаних роботодавців немає принципових розходжень щодо занять прикладного характеру, які мають входити до обов’язкової програми навчання студентів юридичних ВНЗ та факультетів, щоб формувати у них професійні вміння і навички . Особлива увага – опанування процесуальних предметів в ході реальної практики із залученням успішних практиків до викладання і забезпечення якості навчального процесу.
До основних проблемних питань також слід віднести, відсутність галузевих стандартів підготовки бакалаврів права та магістрів права; недосконалість навчального та навчально-методичного забезпечення (значна частка неюридичних дисциплін, неефективність організації практик та змісту їх професійного наповнення, а також державної підсумкової атестації).

З робочим візитом прибув на І Правничий форум і радник Міністра юстиції України, народний депутата України Ігор Алексєєв. Користуючись можливістю, за участі Ігоря Алексєєва, був підписаний меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки. Меморандум дозволить об’єднати наші зусилля у підготовці кваліфікованих правників та забезпечить поповнення кадрового складу органів та установ юстиції Волині. Ми відкрили перед студентами всі двері. Зараз у них є унікальна можливість бачити роботу державних службовців, пройти практику та стажування в обласному управлінні юстиції.

Загалом в роботі І Правничого Форуму прийняли участь:

 • Алексєєв Ігор Сергійович, народний депутат України, Радник Міністра юстиції України
 • Потапенко Віталій Степанович, керівник юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації
 • Лаба Оксана Василівна, декан юридичного факультету
 • Тимченко Олег Вадимович, Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області
 • Єлов Віталій Андрійович, керівник юридичної клініки «Ad Astra», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
 • Гофман Юрій Богданович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, заступник декана з інноваційної та грантової діяльності
 • Кравчук Володимир Миколайович, доцент кафедри теорії та історії держави і права, керівник студентських практик
 • Валянська Тетяна Петрівна, нотаріус (випускник юридичного факультету 2004 р.)
 • Бояр Андрій Олексійович, проректор з наукової роботи та інновацій
 • Духневич Андрій Вікторович, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
 • Фідря Юлія Олександрівна, доцент, завідувач кафедри кримінального права і процесу
 • Демчук Антон Михайлович, доцент, заступник декана юридичного факультету
 • Грушицький Андрій Ігорович, суддя Апеляційного суду Волинської області
 • Шум Микола Сергійович, голова Господарського суду Волинської області
 • Валюх Віктор Миколайович, суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Поторась Іван Васильович, заступник начальника СУ ГУНП у Волинській області
 • Руденко Галина Андріївна, голова Ради адвокатів Волинської області
 • Фідря Олександр Миколайович, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Завидовська-Марчук Оксана Григорівна, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Сорокопуд Орест Миколайович, засновник громадської організації «Волинська правнича школа»
 • а також професорсько-викладацький склад юридичного факультету.
Читати більше...

Семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика”

У рамках Фестивалю науки 16 травня 2018 року на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика” за участю студентської наукової проблемної групи та представників органів державної влади й управління Волинської області, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємств, установ і закладів міста Луцька.

Учасниками семінару були досліджені особливості сучасного правового регулювання юридичної відповідальності за правопорушення у сфері публічних закупівель, відповідна адміністративна та судова практика, а також окреслено перспективи реформування нормативно-правової бази з цих питань. 

Читати більше...

XV міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання реформування правової системи”

1-2 червня 2108 р. на базі юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки відкрилася дводенна міжнародна конференція “Актуальні питання реформування правової системи”, у якій взяли участь представники Польщі та Білорусії.
Варто зазначити, що конференція зібрала вельми поважну аудиторію з числа як науковців, так і практиків.
Особливий інтерес в учасників заходу викликало жваве обговорення новацій Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації, зокрема вчинення реєстраційних дій нотаріусами. Це й задало високий тон дискусії та обговорення з якими поділилися керівник юстиції Волині Тарас Грень, радник Міністра юстиції України Роман Усенко(запрошений організаторами заходу) та Тетяна Ариванюк, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу.

В цілому на конференції була конструктивна дискусія,  за що хочеться подякувати учасникам наукового заходу.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням Open Link

 

 

Читати більше...
Subscribe to this RSS feed

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in