Новини

Окружний суд Луцька 100 років тому.

19 вересня 1919 року був днем відкриття в Луцьку першого Окружного суду на Волині. 

У 1919 році до складу суду входили голова, заступник, чотири окружні судді, прокурор і два нижчі за рангом прокурори.

Луцький окружний суд в 1919 році поширював свої компетенції територіально на Луцький, Ковельський, Володимирський, Кременецький, та Дубенський повіти Волинського воєводства. 

В 1919 році луцькими суддями були:

1) Станіслав Краузе – суддя Луцького окружного суду, до того він був слідчим в Луцькому районі.

2) Вацлав Хмельовський - суддя Луцького окружного суду, який обіймав посаду Голови окружного суду в Рівному.

Чи не найвідомішими луцькими суддями того часу були Вітольд Єловицький та Вацлав Хмельовський, про них казали, що вони «продали душу судівництву», настільки це були порядні та віддані роботі працівники. 

Луцький суд 100 років тому. ФОТО

Луцький суд 100 років тому. ФОТО

Луцький суд 100 років тому. ФОТО

Луцький суд 100 років тому. ФОТО

 

Джерело: ВолиньPost

Читати більше...

Луцькі юристи в 1920-х в обличчях. ФОТО

Цього року День юриста в Україні будуть офіційно відзначати в двадцятий раз.

Це професійне свято має досить молоду історію і з'явилось в календарі України за Указом Президента № 1022/97 від 16.09.1997 р. 

8 жовтня об’єднує юристів різних сфер діяльності, що стоять на захисті прав і свобод українців. В цей день можна вітати адвокатів, нотаріусів, працівників судочинства, усіх хто має юридичну освіту, захищає права і свободи громадян.

Якщо звернутись до історії, то правильним буде сказати, що професія юриста по праву вважається однією з найдавніших і найшановніших. Перші юристи відомі ще з часів Давнього Риму, а принципи, які сьогодні лежать в основі права кожної демократичної країни, знаходили віддзеркалення ще у старогрецькій міфології. Так знаємо, що греки поклонялись богині закону Евномії, яка вершила суд над тими, хто посмів робити замах на засади громадського порядку.

Спеціально до професійного свята юристів ми відшукали світлини луцьких юристів майже сторічної давності. Адже про сучасних юристів ми можемо дізнатись із ЗМІ, реклами, інтернету, соціальних мереж, хто ж стояв на сторожі права в Луцьку колись невідомо.

Вкінці 1920-х років вздовж вулиці Ягеллонської (сучасна Лесі Українки) знаходились офіси луцьких нотаріусів та адвокатів, зокрема, таких як Броніслав Годлевський, Едмунд Мартинович, Кароль Гулевич, Броніслав Блажеєвський, Алексій Кін. Деякі контори юристів були вже тоді оснащені телефонами. 

Так зателефонувати можна було до адвоката Станєвіча, набравши номер – 51, Вижиковського – 141.

В 1929 році в нашому місті навіть була Адвокатська вулиця, яка ще раніше носила назву Ромуальд Траугутта (сучасний район П’ятницької Гірки). 

На фото ви зможете побачити адвокатів та нотаріусів, які працювали в нашому місті в міжвоєнний період. 

Рада адвокатів міста Луцька
Рада адвокатів міста Луцька
Голова ради адвокатів Луцька – Джозеф Засцінські
Голова ради адвокатів Луцька – Джозеф Засцінські
Голова ради адвокатів Луцька – Вацлав Годлевський
Голова ради адвокатів Луцька – Вацлав Годлевський
Адвокат Михайло Скоковський
Адвокат Михайло Скоковський
Адвокат Антоній Станєвіч
Адвокат Антоній Станєвіч
Нотаріуси Луцька (Мартинович, Куліковський, Гулевич, Жиновський, Скорупський)
Нотаріуси Луцька (Мартинович, Куліковський, Гулевич, Жиновський, Скорупський)ТЕКСТ - Тетяна Яцечко-Блаженко

Джерело:http://www.volynpost.com/articles/1272-lucki-yurysty-v-1920-h-v-oblychchiah-foto

Читати більше...

День здоров'я на юридичному факультеті

Наприкінці минулого тижня, 15 вересня, на території с. Дачне Ківерцівського району, для студентів юридичного факультету був проведений оздоровчо-розважальний захід - "День здоров'я". 
Проведення даного заходу стало традиційним для нашого факультету, адже вже багато років поспіль він збирає усіх студентів-правників з метою спільного проведення дозвілля.
Свято було заповнене низкою спортивних і розважальних заходів, які подарували всім учасникам чудовий настрій та яскраві враження!!!

 

Читати більше...

Відкрита лекція судді Луцького міськрайонного суду - Інни Плахтий

21272083 972940526196041 1606130319012246370 n

Сьогодні, 29 вересня 2017 року, на запрошення колективу Волинського осередку Ліги студентів Асоціації правників України, на базі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки суддею Луцького міськрайонного суду Волинскої області - Инна Плахтий (Inna Plakhtiy), було проведено відкриту лекцію на тему: "Особливості розгляду деяких категорій сімейних спорів у судочинстві".

Зокрема, лектором було розкрито труднощі судового порядку розірвання шлюбу; визнання шлюбу недійсним чи неукладеним; визнання факту батьківства/материнства, його оспорювання; стягнення аліментів, визначення їх розміру судом, збільшення чи зменшення їх розміру, а також нарахування та стягнення судом пені за прострочення їх сплати.

Під час лекції спікер відповіла на поставленні питання студентів, зокрема, щодо особливостей сплати аліментів на повнолітніх дітей, порядку розрахування пені за несвоєчасну сплату аліментів; порядку припинення сплати аліментів тощо.

Колектив Волинського осередку Ліги студентів Асоціації правників України щиро дякує Вам, Інно Борисівно, за безцінний практичний досвід, отриманий від Вас на лекції. Надіємось на подальшу співпрацю.

Павло Горбовий
медіа-менеджер 
Волинського осередку 
Ліги студентів Асоціації правників України

Читати більше...

Увага! Конкурс на кращу наукову статтю

Статті та заявки на участь у конкурсі просимо надсилати до 20 листопада 2017 року.

Детальніша інформація за посиланням та на сайті.

Лист Конституційного суду про проведення конкурсу

www.ccu.gov.ua 

Читати більше...

Презентація просвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!”

У рамках Всеукраїнського просвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” та з нагоди відзначення Дня юриста, юстиція Волині з проведенням на юридичному факультеті СНУ ім.Лесі Українки Дня відкритих дверей розпочала декаду правових знань


Сьогодні у рамках реалізації Всеукраїнського просвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», юстиція Волині розпочала декаду правових знань із проведення на юридичному факультеті СНУ ім.Лесі Українки Дня відкритих дверей. У заході взяли участь начальник та головні спеціалісти відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області Микола Герасимик, Богдана Довгополова-Савотюк, Ольга Костюк та працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області в особі начальника відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Андрія Петрика та в.о.начальника відділу організаційної роботи юридичного забезпечення діяльності та персоналу Мирослави Хлистік.

Микола Герасимик розповів студентам про основні напрямки роботи головного територіального управління юстиції та його структурних підрозділів. Партнери з Регіонального центру з надання БВПД розказали про механізми надання, в тому числі і для студентів, безоплатної правової допомоги. 

Під час заходу Микола Герасимик запросив студентів-юристів до роботи в Координаційній раді молодих юристів, що створена та діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області.

Студентів та викладачів вузу ознайомлено із загальнонаціональним просвітницьким проектом Міністерства юстиції України “Я МАЮ ПРАВО!” та запрошено взяти активну участь у його реалізації.Під час цих заходів для студентів 3 курсу було поширено 100 буклетів про Всеукраїнський просвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!», з питань захисту прав громадян та безоплатної правової допомоги, про он-лайн будинок юстиції, проставлення апостиля через відділи державної реєстрації актів цивільного стану, реєстрація шлюбу за добу тощо. Безпосередньо серед студентів було поширено буклет “Вимагають хабара за іспит чи навчання? Захищай свої права!”.

Читати більше...

Інавгураційне відкриття 2017/2018 навчального року

9 вересня 2017 р. о 12.00 на стадіоні «Спортивне ядро» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбудеться інавгураційне відкриття 2017/2018 навчального року.

У заході візьмуть участь представники обласної та міської влад, духовенство й ін.

Цьогоріч святковою програмою передбачено такі заходи:

11.00 – вітальне слово ректора, духовне освячення першокурсників.
Місце проведення: корпус А (просп. Волі, 13).

11.20 – святкова хода містом (просп. Волі – вул. Винниченка – просп. Василя Мойсея – вул. Шопена – вул. Ярощука – стадіон «Спортивне ядро»).
Місце проведення: корпус А (просп. Волі, 13) – університетський стадіон «Спортивне ядро» (вул. Ярощука, 30а).

12.00 – інавгураційне відкриття 2017/2018 навчального року:
– привітання ректора, представників влади, почесних гостей;
– інавгураційна присяга першокурсників;
– вітальна програма.
Місце проведення: університетський стадіон «Спортивне ядро» (вул. Ярощука, 30а).

13.00 – ознайомлення першокурсників із факультетами.
Місце проведення: факультети.

Дата та час події:
Субота, 9 Вересень, 2017 - 12:00
Кінець події:
Субота, 9 Вересень, 2017 - 13:00

Читати більше...

Володимирецька районна державна адміністрація запрошує на роботу юристів

Володимирецька районна державна адміністрація запрошує на роботу випускників Вашого навчального закладу з освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра за спеціальністю юрист.

Ми шукаємо молодих вмотивованих спеціалістів, які дотримуються високих професійних стандартів, розуміють свою роль та відповідальність у розвитку державної служби.

Контактна інформація

Читати більше...
Subscribe to this RSS feed

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in