Новини

Учора – студенти, сьогодні – магістри права

Триває вручення дипломів магістрам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. 15 лютого завершення повної вищої освіти святкували студенти юридичного факультету. Точніше, уже не просто студенти, позаяк цього дня вони отримали дипломи магістрів права.

Дійство розпочалося виконанням Державного Гімну України.

Декан юридичного факультету СНУ – кандидат юридичних наук, доцент, академік АН Вищої школи України Оксана Лаба у своєму вітально-напутньому слові підкреслила, що Україні зараз потрібні знання, вміння молодих фахівців, їх внесок у розвиток правотворення в країні. «Вам – визначати долю держави!» – мовила Оксана Василівна. Вона закликала магістрів не втрачати амбіцій, вірити в себе, завжди бути гідними громадянами Україну й побажала усім міцного здоров’я, невичерпного прагнення творити та втілення всіх задумів у життя. А завідувач цивільно-правових дисциплін – кандидат юридичних наук, доцент Андрій Духневич, – попросив пам’ятати свою альма-матер та утверджувати престиж юридичної науки.

Усього дипломи магістрів права вручено 83-м юнакам та дівчатам (50 – денної форми навчання, й 33 – заочної).

З вітально-вдячним словом до присутніх звернулися магістр Наталія Міліщук (від студентів) та її дідусь Леонід Міліщук.

Музичним дарунком для всіх став виступ студентки І курсу Маргарити Мусій.

А завершилися урочистості фотосесією магістрів і професорсько-викладацького складу факультету. Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

Читати більше...

V Міжнародна науково-практична конференція "Проблеми забезпечення прав і свобод людини"

Заступник начальника Головного територіального управління юстиції з питань державної реєстрації - начальник Управління державної реєстрації Ольга Семенюк взяла участь у V Міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми забезпечення прав і свобод людини”, яка відбулась у приміщенні юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.
У своїй доповіді керівник Управління державної реєстрації зосередила увагу на основних питаннях ініційованих Міністерством юстиції України в розрізі захисту прав жінок та дітей. Зокрема, розповіла про дієвість Закону #ЧужихДітейНеБуває, який посилює відповідальність за несплату аліментів. Також зупинилась на питанні протидії домашньому насильству, яке є одним з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини.
Разом з тим, Ольга Семенюк проінформувала присутніх про захист прав аграріїв та землевласників від протиправних посягань та про захист прав громадян Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка працює при Головному територіальному управлінні юстиції у Волинській області.

Читати більше...

Круглий стіл на тему "Актуальні питання реєстрації речових прав"

Адміністратори ЦНАП не лише навчаються самі, але й навчають інших.:) Всі ми знаємо як важливо ділитися знаннями, які вже маємо, особливо з молодшим поколінням! Адміністратори, юристи ЦНАП Дарина Юреньова  та Катерина Кошкіна ) на запрошення кандидата юридичних наук, доцента Надії Чубохи взяли участь у круглому столі з нагоди відзначення тижня юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Працівники ЦНАП поділились зі студентами досвідом роботи та аспектами надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Розповіли про заходи забезпечення захисту нерухомого майна, процедуру реєстрації, новації в сфері реєстрації речових прав та діяльності ЦНАП вцілому. 
Тож маємо, ким пишатися, розвиватися і рухатися лише вперед.;)

Читати більше...

Вітаємо Яцишина Михайла Михайловича

Колектив юридичного факультету щиро вітає доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Яцишина михайла Михайловича з нагоди присвоєення почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки україни".

Бажаємо міцного здоров'я, сімейного благополуччя , цілеспрямованості, успіхів у професійногому зростанні та подальшого досягнення наукових висот. 

Читати більше...

І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ»

На юридичному факультеті відбувся І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ» за участі представників правничої професії та роботодавців.Даний захід присвячений  25-ти річчю заснування юридичного факультету та з нагоди 25-ти літнього ювілею підписання Президентом України Леонідом Кравчуком Указу «Про утворення Волинського державного університету імені Лесі Українки»

І Правничий Форум показав, що загалом, зміст і методологія викладання в українських вищих правничих школах зберігають радянські підходи, що впливає на розуміння права студентами-правниками та імідж правничої професії. Невиправдано повільно відбувається перехід до викладання та засвоєння студентами питань принципів Верховенства права та основоположних людських прав, оволодіння цінностями правової держави та осмислення забезпечення нової якості і ролі правника та правничої професії у вільному демократичному суспільстві

Головний недолік чинної системи освіти – брак у випускників прикладних вмінь і навичок, їх невміння застосовувати на практиці набуті теоретичні знання.

Серед опитаних роботодавців немає принципових розходжень щодо занять прикладного характеру, які мають входити до обов’язкової програми навчання студентів юридичних ВНЗ та факультетів, щоб формувати у них професійні вміння і навички . Особлива увага – опанування процесуальних предметів в ході реальної практики із залученням успішних практиків до викладання і забезпечення якості навчального процесу.
До основних проблемних питань також слід віднести, відсутність галузевих стандартів підготовки бакалаврів права та магістрів права; недосконалість навчального та навчально-методичного забезпечення (значна частка неюридичних дисциплін, неефективність організації практик та змісту їх професійного наповнення, а також державної підсумкової атестації).

З робочим візитом прибув на І Правничий форум і радник Міністра юстиції України, народний депутата України Ігор Алексєєв. Користуючись можливістю, за участі Ігоря Алексєєва, був підписаний меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки. Меморандум дозволить об’єднати наші зусилля у підготовці кваліфікованих правників та забезпечить поповнення кадрового складу органів та установ юстиції Волині. Ми відкрили перед студентами всі двері. Зараз у них є унікальна можливість бачити роботу державних службовців, пройти практику та стажування в обласному управлінні юстиції.

Загалом в роботі І Правничого Форуму прийняли участь:

 • Алексєєв Ігор Сергійович, народний депутат України, Радник Міністра юстиції України
 • Потапенко Віталій Степанович, керівник юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації
 • Лаба Оксана Василівна, декан юридичного факультету
 • Тимченко Олег Вадимович, Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області
 • Єлов Віталій Андрійович, керівник юридичної клініки «Ad Astra», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
 • Гофман Юрій Богданович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, заступник декана з інноваційної та грантової діяльності
 • Кравчук Володимир Миколайович, доцент кафедри теорії та історії держави і права, керівник студентських практик
 • Валянська Тетяна Петрівна, нотаріус (випускник юридичного факультету 2004 р.)
 • Бояр Андрій Олексійович, проректор з наукової роботи та інновацій
 • Духневич Андрій Вікторович, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
 • Фідря Юлія Олександрівна, доцент, завідувач кафедри кримінального права і процесу
 • Демчук Антон Михайлович, доцент, заступник декана юридичного факультету
 • Грушицький Андрій Ігорович, суддя Апеляційного суду Волинської області
 • Шум Микола Сергійович, голова Господарського суду Волинської області
 • Валюх Віктор Миколайович, суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Поторась Іван Васильович, заступник начальника СУ ГУНП у Волинській області
 • Руденко Галина Андріївна, голова Ради адвокатів Волинської області
 • Фідря Олександр Миколайович, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Завидовська-Марчук Оксана Григорівна, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Сорокопуд Орест Миколайович, засновник громадської організації «Волинська правнича школа»
 • а також професорсько-викладацький склад юридичного факультету.
Читати більше...

Семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика”

У рамках Фестивалю науки 16 травня 2018 року на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика” за участю студентської наукової проблемної групи та представників органів державної влади й управління Волинської області, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємств, установ і закладів міста Луцька.

Учасниками семінару були досліджені особливості сучасного правового регулювання юридичної відповідальності за правопорушення у сфері публічних закупівель, відповідна адміністративна та судова практика, а також окреслено перспективи реформування нормативно-правової бази з цих питань. 

Читати більше...

XV міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання реформування правової системи”

1-2 червня 2108 р. на базі юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки відкрилася дводенна міжнародна конференція “Актуальні питання реформування правової системи”, у якій взяли участь представники Польщі та Білорусії.
Варто зазначити, що конференція зібрала вельми поважну аудиторію з числа як науковців, так і практиків.
Особливий інтерес в учасників заходу викликало жваве обговорення новацій Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації, зокрема вчинення реєстраційних дій нотаріусами. Це й задало високий тон дискусії та обговорення з якими поділилися керівник юстиції Волині Тарас Грень, радник Міністра юстиції України Роман Усенко(запрошений організаторами заходу) та Тетяна Ариванюк, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу.

В цілому на конференції була конструктивна дискусія,  за що хочеться подякувати учасникам наукового заходу.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням Open Link

 

 

Читати більше...

Відбувся круглий стіл на тему "Реформа системи виконання рішень, виклики та перспективи".

25 квітня цього року в м.Луцьку Благодійний Фонд "Всеукраїнська каоліція з надання правової допомоги" у співпраці з Волинською обласною організацією Союзу юристів України в конференцзалі Волинської обласної державної наукової бібліотек імені Олени Пчілки в рамках всеукраїнського правозахисного проекту "Ефективне виконання судових рішень - ключ до успішного завершення судової реформи" провели круглий стіл на тему "Реформа системи виконання рішень, виклики та перспективи".
В роботі круглого столу взяли участь представники Головного управління юстиції Волинської області , управління ДВС, судді Апеляційного та Луцького міськрайонного суду, державні та приватні виконавці, представники Луцького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро правової допомоги Рожищенського, Ківерцівського та Маневицького районів, а також представники студенти правники.
В роботі круглого столу від Східноєвропейського національного університету взяв участь та виступив в обговоренні піднятих питань керівник юридичної клініки «Ad Astra» Віталій Єлов. Він відзначив, що «Хоча впровадження інституту приватних виконавців багатьма поки-що сприймається скептично, проте скоро настане той час, коли приватні виконавці, займуть чільне місце в сфері виконання судових рішень».


Підготовив Віталій Єлов

Читати більше...

Відбулася робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України

26 квітня 2018 у юридичній клініці НУ «Києво-Могилянська академія» відбулася робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України та представників Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Під час робочої зустрічі було обговорено питання підготовки методичних рекомендацій щодо проведення навчальних тренінгів з прав людини за участю представників Національної поліції та юридичних клінік України у навчальних закладах України та узгоджено тематику таких тренінгів.

Зокрема , в процесі зустрічі було погоджено наступну тематику тренінгів: «Ти і поліція», «Насильство в сім’ї», «Дискримінація», «Булінг», «Затримання особи», «Як не стати жертвою злочину», «Ви стали свідком правопорушення», «Відповідальність неповнолітніх».

Учасники зустрічі домовились, що в найближчий час кожна із сторін визначить відповідальних за розробку методичних рекомендацій щодо проведення названих тем тренінгів, за участю який відбудеться наступна зустріч.

 

Підготовив Віталій Єлов

Читати більше...

Команда CНУ ім. Лесі Українки здобула I місце на IV Міжнародному студентському саміті

25-26 квітня 2018 року у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся ІV Міжнародний студентський саміт «Перспективи збереження і розвитку демократичних тенденцій функціонування держави в умовах загострення глобалізаційних викликів». У ньому взяли участь представники 17 команд із провідних вищих навчальних закладів.
Студентки 2 курсу юридичного факультету Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Курсик В.О, Пеньшіна С.О., Шишко А.С. на чолі з науковим керівником завідувачем кафедри кримінального права і процесу, кандидатом юридичних наук, доцентом Фідрею Ю.О. також долучились до міжнародного студентського саміту з темою: «ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ У СИСТЕМІ ПРАВОСУДДЯ».
Студенти впевнено та професійно представили до уваги журі та аудиторії висновки, до яких вони дійшли у ході проведення досліджень. Вони з готовністю відповідали на запитання своїх колег та дискутували щодо спірних моментів.
У рамках саміту студенти побували на майстер-класах, які провели професор правознавства Ліберті Університету, доктор права і філософії Юрій Мантила, а також Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», академік Національної академії правових наук України Василь Костицький та регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини, тренер із публічних виступів Сергій Стужук.
За результатами проведення IV Міжнародного студентського саміту команда Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки здобула I місце та була відзначена дипломом I ступеня.

Читати більше...
Subscribe to this RSS feed

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in