Новини

Вітаємо Яцишина Михайла Михайловича

Колектив юридичного факультету щиро вітає доктора юридичних наук, професора, завідувача кафедри теорії та історії держави і права Яцишина михайла Михайловича з нагоди присвоєення почесного звання "Заслужений діяч науки і техніки україни".

Бажаємо міцного здоров'я, сімейного благополуччя , цілеспрямованості, успіхів у професійногому зростанні та подальшого досягнення наукових висот. 

Читати більше...

І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ»

На юридичному факультеті відбувся І ПРАВНИЧИЙ ФОРУМ «ПІДГОТОВКА ПРАВНИКА ВІДПОВІДНО ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ТА СУЧАСНИХ ВИМОГ РИНКУ ПРАЦІ» за участі представників правничої професії та роботодавців.Даний захід присвячений  25-ти річчю заснування юридичного факультету та з нагоди 25-ти літнього ювілею підписання Президентом України Леонідом Кравчуком Указу «Про утворення Волинського державного університету імені Лесі Українки»

І Правничий Форум показав, що загалом, зміст і методологія викладання в українських вищих правничих школах зберігають радянські підходи, що впливає на розуміння права студентами-правниками та імідж правничої професії. Невиправдано повільно відбувається перехід до викладання та засвоєння студентами питань принципів Верховенства права та основоположних людських прав, оволодіння цінностями правової держави та осмислення забезпечення нової якості і ролі правника та правничої професії у вільному демократичному суспільстві

Головний недолік чинної системи освіти – брак у випускників прикладних вмінь і навичок, їх невміння застосовувати на практиці набуті теоретичні знання.

Серед опитаних роботодавців немає принципових розходжень щодо занять прикладного характеру, які мають входити до обов’язкової програми навчання студентів юридичних ВНЗ та факультетів, щоб формувати у них професійні вміння і навички . Особлива увага – опанування процесуальних предметів в ході реальної практики із залученням успішних практиків до викладання і забезпечення якості навчального процесу.
До основних проблемних питань також слід віднести, відсутність галузевих стандартів підготовки бакалаврів права та магістрів права; недосконалість навчального та навчально-методичного забезпечення (значна частка неюридичних дисциплін, неефективність організації практик та змісту їх професійного наповнення, а також державної підсумкової атестації).

З робочим візитом прибув на І Правничий форум і радник Міністра юстиції України, народний депутата України Ігор Алексєєв. Користуючись можливістю, за участі Ігоря Алексєєва, був підписаний меморандум про співпрацю між Головним територіальним управлінням юстиції у Волинській області та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки. Меморандум дозволить об’єднати наші зусилля у підготовці кваліфікованих правників та забезпечить поповнення кадрового складу органів та установ юстиції Волині. Ми відкрили перед студентами всі двері. Зараз у них є унікальна можливість бачити роботу державних службовців, пройти практику та стажування в обласному управлінні юстиції.

Загалом в роботі І Правничого Форуму прийняли участь:

 • Алексєєв Ігор Сергійович, народний депутат України, Радник Міністра юстиції України
 • Потапенко Віталій Степанович, керівник юридичного управління Волинської обласної державної адміністрації
 • Лаба Оксана Василівна, декан юридичного факультету
 • Тимченко Олег Вадимович, Начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області
 • Єлов Віталій Андрійович, керівник юридичної клініки «Ad Astra», регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини
 • Гофман Юрій Богданович, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін, заступник декана з інноваційної та грантової діяльності
 • Кравчук Володимир Миколайович, доцент кафедри теорії та історії держави і права, керівник студентських практик
 • Валянська Тетяна Петрівна, нотаріус (випускник юридичного факультету 2004 р.)
 • Бояр Андрій Олексійович, проректор з наукової роботи та інновацій
 • Духневич Андрій Вікторович, професор, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін
 • Фідря Юлія Олександрівна, доцент, завідувач кафедри кримінального права і процесу
 • Демчук Антон Михайлович, доцент, заступник декана юридичного факультету
 • Грушицький Андрій Ігорович, суддя Апеляційного суду Волинської області
 • Шум Микола Сергійович, голова Господарського суду Волинської області
 • Валюх Віктор Миколайович, суддя Волинського окружного адміністративного суду
 • Поторась Іван Васильович, заступник начальника СУ ГУНП у Волинській області
 • Руденко Галина Андріївна, голова Ради адвокатів Волинської області
 • Фідря Олександр Миколайович, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Завидовська-Марчук Оксана Григорівна, засновник громадської організації "Ветерани судових органів Волинської області"
 • Сорокопуд Орест Миколайович, засновник громадської організації «Волинська правнича школа»
 • а також професорсько-викладацький склад юридичного факультету.
Читати більше...

Семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика”

У рамках Фестивалю науки 16 травня 2018 року на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбувся семінар на тему “Юридична відповідальність у сфері публічних закупівель: особливості правового регулювання та судова практика” за участю студентської наукової проблемної групи та представників органів державної влади й управління Волинської області, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємств, установ і закладів міста Луцька.

Учасниками семінару були досліджені особливості сучасного правового регулювання юридичної відповідальності за правопорушення у сфері публічних закупівель, відповідна адміністративна та судова практика, а також окреслено перспективи реформування нормативно-правової бази з цих питань. 

Читати більше...

XV міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання реформування правової системи”

1-2 червня 2108 р. на базі юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки відкрилася дводенна міжнародна конференція “Актуальні питання реформування правової системи”, у якій взяли участь представники Польщі та Білорусії.
Варто зазначити, що конференція зібрала вельми поважну аудиторію з числа як науковців, так і практиків.
Особливий інтерес в учасників заходу викликало жваве обговорення новацій Міністерства юстиції у сфері державної реєстрації, зокрема вчинення реєстраційних дій нотаріусами. Це й задало високий тон дискусії та обговорення з якими поділилися керівник юстиції Волині Тарас Грень, радник Міністра юстиції України Роман Усенко(запрошений організаторами заходу) та Тетяна Ариванюк, приватний нотаріус Луцького міського нотаріального округу.

В цілому на конференції була конструктивна дискусія,  за що хочеться подякувати учасникам наукового заходу.

З матеріалами конференції можна ознайомитись за посиланням Open Link

 

 

Читати більше...

Відбувся круглий стіл на тему "Реформа системи виконання рішень, виклики та перспективи".

25 квітня цього року в м.Луцьку Благодійний Фонд "Всеукраїнська каоліція з надання правової допомоги" у співпраці з Волинською обласною організацією Союзу юристів України в конференцзалі Волинської обласної державної наукової бібліотек імені Олени Пчілки в рамках всеукраїнського правозахисного проекту "Ефективне виконання судових рішень - ключ до успішного завершення судової реформи" провели круглий стіл на тему "Реформа системи виконання рішень, виклики та перспективи".
В роботі круглого столу взяли участь представники Головного управління юстиції Волинської області , управління ДВС, судді Апеляційного та Луцького міськрайонного суду, державні та приватні виконавці, представники Луцького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги та Бюро правової допомоги Рожищенського, Ківерцівського та Маневицького районів, а також представники студенти правники.
В роботі круглого столу від Східноєвропейського національного університету взяв участь та виступив в обговоренні піднятих питань керівник юридичної клініки «Ad Astra» Віталій Єлов. Він відзначив, що «Хоча впровадження інституту приватних виконавців багатьма поки-що сприймається скептично, проте скоро настане той час, коли приватні виконавці, займуть чільне місце в сфері виконання судових рішень».


Підготовив Віталій Єлов

Читати більше...

Відбулася робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України

26 квітня 2018 у юридичній клініці НУ «Києво-Могилянська академія» відбулася робоча зустріч представників Асоціації юридичних клінік України та представників Управління забезпечення прав людини Національної поліції України.

Під час робочої зустрічі було обговорено питання підготовки методичних рекомендацій щодо проведення навчальних тренінгів з прав людини за участю представників Національної поліції та юридичних клінік України у навчальних закладах України та узгоджено тематику таких тренінгів.

Зокрема , в процесі зустрічі було погоджено наступну тематику тренінгів: «Ти і поліція», «Насильство в сім’ї», «Дискримінація», «Булінг», «Затримання особи», «Як не стати жертвою злочину», «Ви стали свідком правопорушення», «Відповідальність неповнолітніх».

Учасники зустрічі домовились, що в найближчий час кожна із сторін визначить відповідальних за розробку методичних рекомендацій щодо проведення названих тем тренінгів, за участю який відбудеться наступна зустріч.

 

Підготовив Віталій Єлов

Читати більше...

Команда CНУ ім. Лесі Українки здобула I місце на IV Міжнародному студентському саміті

25-26 квітня 2018 року у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відбувся ІV Міжнародний студентський саміт «Перспективи збереження і розвитку демократичних тенденцій функціонування держави в умовах загострення глобалізаційних викликів». У ньому взяли участь представники 17 команд із провідних вищих навчальних закладів.
Студентки 2 курсу юридичного факультету Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Курсик В.О, Пеньшіна С.О., Шишко А.С. на чолі з науковим керівником завідувачем кафедри кримінального права і процесу, кандидатом юридичних наук, доцентом Фідрею Ю.О. також долучились до міжнародного студентського саміту з темою: «ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ У СИСТЕМІ ПРАВОСУДДЯ».
Студенти впевнено та професійно представили до уваги журі та аудиторії висновки, до яких вони дійшли у ході проведення досліджень. Вони з готовністю відповідали на запитання своїх колег та дискутували щодо спірних моментів.
У рамках саміту студенти побували на майстер-класах, які провели професор правознавства Ліберті Університету, доктор права і філософії Юрій Мантила, а також Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», академік Національної академії правових наук України Василь Костицький та регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини, тренер із публічних виступів Сергій Стужук.
За результатами проведення IV Міжнародного студентського саміту команда Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки здобула I місце та була відзначена дипломом I ступеня.

Читати більше...

ВІДБУЛАСЬ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ, УНІВЕРСИТЕТСЬКА АВТОНОМІЯ ТА АКАДЕМІЧНА СВОБОДА В КОНТЕКСТІ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ ДЛЯ ПРАВНИЧОЇ ПРОФЕСІЇ XXI СТОРІЧЧЯ»

Почала роботу дводенна конференція «Забезпечення якості юридичної освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії XXI сторіччя», яку за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та Координатора проектів ОБСЄ в Україні проводять Міністерство освіти і науки та Міністерство юстиції у співпраці з Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка.

У своєму привітанні до учасників Джордж Кент, заступник Голови Місії Посольства США в Україні, зазначив: «Революція Гідності чотири роки тому чітко засвідчила прагнення українського суспільства зробити справедливість однаковою для всіх. Без справедливості немає гідності. Навчання високопрофесійних, ефективних суддів, адвокатів і прокурорів, які керуються принципами доброчесності та бажанням досягти справедливості, є критично важливим елементом, що дозволить втілити прагнення тих українців, які боролися та, на жаль, вмирали за право на краще майбутнє України. Воно також є не менш важливою умовою залучення іноземних інвестицій, які сформують нові робочі місця та захистять добробут України в майбутньому».

Під час конференції українські урядовці, представники провідних українських та іноземних правничих шкіл, міжнародні експерти, лідери думок з академічного середовища, правничої професії та громадянського суспільства обговорять питання автономії закладів вищої освіти у її тісному зв’язку з поліпшенням загальної якості юридичної освіти та доступом до регульованих правничих професій, ознайомляться з методологіями та кращими практиками забезпечення якості юридичної освіти, а також розглянуть сучасні тенденції та інновації у сфері юридичної освіти.

Результатом обговорення стануть рекомендації щодо просування реформи юридичної освіти у світлі міжнародних і європейських стандартів.

Матеріали конференції

Он-лайн трансляція на YouTube каналі Програми USAID «Нове правосуддя» за посиланнями:

Перший день

https://www.youtube.com/watch?v=0zq4dILbTGA (українською);

https://www.youtube.com/watch?v=8omP6dhtQTE (англійською);

Другий день

https://www.youtube.com/watch?v=3Q76VRH_WOA (українською);

https://www.youtube.com/watch?v=BdrOnfKDi3s (англійською).

Джерело:https://newjustice.org.ua/uk/novini/pochala-robotu-konferentsiya-zabezpechennya-yakosti-yuridichnoyi-osviti-universitetska-avtonomiya-ta-akademichna-svoboda-v-konteksti-pidgotovki-fahivtsiv-dlya-pravnichoyi-profesiyi-xxi-storichchya/

Читати більше...

Круглий стіл на тему: «Особливості участі представників, а також органів та осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, в адміністративному, господарському та цивільному процесі"

Суддя-спікер Господарського суду Волинської області, кандидат юридичних наук Дем’як Валентина Миколаївна у своїй доповіді висвітлила питання видів представництва у господарському процесі, наголосила на необхідності заздалегідь подавати документи для того, щоб суд мав можливість з ними ознайомитися, своєчасно відвідувати поштові відділення та отримувати поштову кореспонденцію. Доповідач звернула увагу присутніх на положення ч. 3 ст. 59 ГПК України, згідно якої судді, прокурори, слідчі, працівники підрозділів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, не можуть бути представниками в суді, крім випадків, коли вони діють від імені відповідного органу, що є стороною або третьою особою в справі, чи як законні представники.

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Ксензюк Андрій Ярославович роз’яснив новели Кодексу адміністративного судочинства України, які регулюють питання участі у справі представників, а також органів та осіб, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, а також дав відповіді на запитання учасників круглого столу, що стосувалися можливості подання представниками в адміністративному процесі належним чином засвідчених копій довіреності та ордеру, необхідності вказівки у довіреності про її видачу спеціальному суб’єкту – адвокату.

Секретар судової палати з розгляду цивільних справ Апеляційного суду Волинської області, кандидат юридичних наук Грушицький Андрій Ігорович звернув увагу учасників круглого столу на необхідності застосування Перехідних положень Конституції України щодо збереження правил, які діяли до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», за якими здійснювалося представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання ним чинності (з 30 вересня 2016 року) до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню. Зазначив винятки із загального правила, за яким представником у суді може бути адвокат або законний представник. Роз’яснив поняття «малозначні спори» та зауважив, що до цієї категорії відноситься значна кількість судових справ, що розглядають в межах Волинської області. Учасниками заходу було обговорено також питання самопредставництва юридичної особи, посвідчення довіреності за ухвалою суду. Участь прокурора у судовому процесі проаналізована в контексті справи «Менчинська проти Росії» (№42454/02, 15.01.2009), в якій Євросуд відзначив, що підтримка, яка надається прокуратурою одній зі сторін, може бути виправдана за певних обставин, наприклад, коли відповідним правопорушенням зачіпаються інтереси великої кількості громадян або коли потрібно захистити інтереси держави.

Адвокат, завідувач кафедри загальнотеоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України, кандидат юридичних наук Книш Сергій Володимирович у своєму виступі висвітлив теоретичні положення процесуального представництва. Зазначив, що Україна – єдина у світі країна, в якій адвокатську монополію на представництво закріплено на рівні Конституції. Прокоментував практику Верховного Суду щодо порядку допуску представників до участі у судовому процесі. Учасниками круглого столу обговорено також питання щодо доцільності збереження ордера, як документа, що посвідчує повноваження адвоката, оскільки такі повноваження повною мірою можуть бути підтверджені довіреністю або договором.

В процесі обговорення доповідей адвокат, заступник голови Ради адвокатів Волинської області Усаченко Олег Володимирович поставив питання про доцільність затвердження органами адвокатського самоврядування ставок (тарифів) за надання правничої допомоги, оскільки така практика запроваджена в деяких регіонах.

Учасники круглого столу визнали правильною практику, коли обмеження у повноваженнях адвоката зазначаються на звороті ордеру, а за відсутності таких записів вважається, що будь-які обмеження в повноваженнях відсутні.

Активну участь в проведенні заходу взяли представники громадських організацій:
обласного відділення Спілки адвокатів України, ГО «Ветерани судових органів Волинської області», ВП ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», відділення Нотаріальної палати України, Асоціації правників України.

На завершення, суддя Апеляційного суду Волинської області у відставці, заслужений юрист України – Завидовська-Марчук Оксана Григорівна представила свою збірку віршів: «Я те пишу, що відчуваю»…

Читати більше...

XIV Міжнародна науково - практична конференція «Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку»

3v

На юридичному факультеті була проведена XIV Міжнародна науково - практична конференція «Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку». Хочу зазначити той факт, що я, як Голова наукового товариства студентів та аспірантів, мій заступник і взагалі вся наша команда зробили все можливе для належної організації даного заходу. Хочу окремо висловити подяку нашим фахівцям в галузі права за допомогу в організації та іноземним партнерам, за інтерес до нашої конференції.

З повагою Ольга Драницька

4v

7v

Читати більше...
Subscribe to this RSS feed

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in