Новини

Відбувся круглий стіл на тему «Юридичні клініки: практичне навчання, правозахист і правова освіта в Україні»

22 червня 2017 року на юридичному факультеті Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки відбувся круглий стіл на тему «Юридичні клініки: практичне навчання, правозахист і правова освіта в Україні». У круглому столі взяли участь проректор з наукової роботи та інновацій Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки д.е.н., професор Бояр Андрій Олексійович, заступники декана юридичного факультету к.ю.н., доц. Демчук Антон Михайлович та к.ю.н., доц. Кондратішина Вікторія Вікторівна.
Круглий стіл відбувався також за участі запрошених експерти у сфері юридичної клінічної освіти, зокрема, участь в обговоренні питань юридичної клінічної освіти взяли: д.ю.н., професор, Галай Андрій Олександрович – виконавчий директор Асоціації юридичних клінік України, Матвеєєва Юлія Іванівна – керівник юридичної клініки Національного університету «Києво-Могилянська академія», к.ю.н., доц. Янишен Віктор Петрович – керівник юридичної клініки Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, Токарь Яна Олександрівна – методист юридичної клініки НЮУ ім. Ярослава Мудрого, Юркевич Ірина керівник юридичної клініки Тернопільського національного економічного університету та Микола Сіома – виконавчий директор Української Фундації правової допомоги.
Захід також відвідали представники системи безоплатної правової допомоги, зокрема, Блащук Євгеніій Мирославович – Заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, Носква Людмила Іванівна Заступник директора Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги, представники Асоціації юридичних клінік України, Лясковський Сергій Юрійович – в. о. начальника Рожищенського бюро правової допомоги, Сміла Олена Анатоліївна – Ківерцівського бюро правової допомоги.
На заході були також присутні судді Апеляційного суду Волинської області Завидовська Оксана Григорівна, Фідря Олександр Миколайович (у відставці), Грушицький Андрій Ігорович (діючий суддя),
Окрім цього, на круглому столі були присутні та взяли участь в обговоренні тематики юридичної клінічної освіти Єлов Віталій Андрійович – керівник юридичної клініки «Ad Astra», координатори юридичної клініки «Ad Astra» Малишко Сергій Олександрович та Тарнавська Людмила Миколаївна, студенти-консультанти юридичної клініки «Ad Astra» Янчук Вікторія та Міліщук Наталія, адвокати Матвіїв Вадим Миколайович, Богачук Ярослав Олександрович та Колтонюк Юрій Віталійович,а також Сітовська Любов Володимирівна – керівник юридичної клініки «Академія рекреаційних технологій і права».
На круглому столі було обговорено актуальні питання діяльності юридичних клінік в Україні, було наголошено на необхідності юридичної клінічної освіти як важливої складової в підготовці кваліфікованих юристів, а аткож співпраці із системою БВПД, яка здійснюється на основі підписаного в 2015 році Меморандуму про співпрацю.
Разом із цим, було висвітлено перші результати моніторингової групи, яка оцінювала діяльність юридичної клініки «Ad Astra», зокрема, було обговорено позитивні аспекти в діяльності клініки, а також виявлено проблеми з якими зіткнулася юридична клініка в своїй діяльності, які в основному зводилися до питань матеріально-технічного забезпечення діяльності клініки, крім цього моніторинговою групою було вироблено рекомендації щодо активнішого та більш систематичного здійснення правопросвітницької діяльності студентами-консультантами юридичної клініки. «Загалом юридична клініка «Ad Astra» показує високий рівень та відповідає стандартам якості» – резюмував д.ю.н. Галай Андрій Олександрович.

 

Дякуємо інтернет-виданню Волинське Агентство Розслідувань які здійснили висвітлення  інформації про круглий стіл та діяльність юридичної клініки «Ad Astra»

Прокоментувати

Переконайтеся, що заповнено усі необхідні поля.

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in