Новини

Десант студентів правників в Луцьку спеціалізовану школу № 1.

Юридична клініка «Ad Astrа» є однією із баз практики юридичного факультету. Проходячи практику в юридичній клініці студенти надають правову допомогу малозабезпеченим особам шляхом консультування, підготовки правових документів та представництва інтересів громадян в судах та інших органах, а також здійснюють правопросвітню діяльність.

Крім цього, студенти 2 курсу юридичного факультету, які з 11 лютого цього року проходять тут ознайомчу практику побували на судових засіданнях в Луцькому міському та Волинському апеляційному суді з розгляду кримінальних та цивільних справ , та після кожних відвідин спільно із керівником юридичної клініки, адвокатом Віталієм Єловим обговорили побачене та почуте під час судових засідань.

Також , кожен із них обрав та підготовив інтерактивний виступ з проблемних питань сьогодення, з тим, щоб презентувати його учням шкіл та коледжів м.Луцька, донести до них правові знання та на практиці набути навичок публічного виступу.

Перші презентації підготовлених студентамитем відбулися 26 лютого цього року в восьмих класах Луцької спеціалізованої школи № 1.

Зокрема, диспут на тему «Я і поліція» провів студент Петро Бондаренко. Спілкування відбувалося в невимушеній та довірливій обстановці. Петро залучив дітей до цікавої бесіди. Розмова була про права та обов’язки неповнолітніх та про права і обов’язки працівників поліції. Особливий інтерес викликало питання як правильно спілкуватися з правоохоронцями, щоб не виникало конфліктних ситуацій, а в разі виникнення таких ситуацій, як захистити свої права. Учні уважно слухали, розповідали свої життєві історії і задавали массу цікавих запитань на які отримали відповіді.

Бесіду на тему «Домашнє насильство» провела студентка Яна Сосинець. Презентуючи тему, Яна зазначила, що «Сьогодні в засобах масової інформації ми можемо почути і побачити багато вражаючих фактів про злочини і насильство. Найбільш шокуючи з них, це ті, які вчиняються проти дітей.» Звідки коріння у цих злочинів? І як запобігти насильству? Саме ці питання і були предметом розгляду та обговорення з учнями. Яна також запропонувала учням переглянути і обговорити 2 сюжети телевізійних новин: «Скандал у Маріуполі: дівчата-підлітки ледь не вбили школярку, повісивши її на шарфі» та «У Кривому Розі цілий клас відмовляється ходити в школу через одного хлопчика, який їх б’є та штрикає гострими предметами». Учні обговорили ці дві ситуації, кожен висловив свою позицію щодо цих конфліктних ситуацій. На завершення Яна підвела підсумок цих обговорень.

Тему «Булінг» презентували студенти Анна Кихтюк та Катерина Ковальчук. Вони з використанням інтерактивного методу "Мозковий штурм" провели опитування учнів з цієї проблематики та спільно із ними обговорили отримані ідеї та зіграли у гру "Вгадай слово". Після розв’язання учнями запропонованого студентами тематичного кросворду, вони спільно обговорили причини, мотиви виникнення булінгу та можливість вжиття подальших заходів, які б унеможливили прояви цього явища серед молоді .

І ще одну тему «Затримання особи», було презентовано студенткою Марією Єловою. Вона розповіла учням про сутність поняття «Затримання особи». За яких обставин може бути затримана особа? Хто вправі затримувати? На які строки може бути затримана особа? Які особливості затримання неповнолітніх? Яка відповідальність наступає за незаконне затримання? Відповіді на ці та інші питання були отриманні учнями в процесі презентації цієї теми Марією Єловою.

Підготовив керівник юридичної клініки

«Ad Astra» Віталій Єлов

Прокоментувати

Переконайтеся, що заповнено усі необхідні поля.

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in