Новини

Антон Демчук

Зустріч з директором Львівського територіального управління НАБУ


19.04.2019 на базі юридичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбулась зустріч студентів з директором Львівського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Тарасом Лопушанським на тему "Інститутційне становлення Національного антикорупційного бюро України проблеми та перспективи"

 

Читати більше...

Десант студентів правників в Луцьку спеціалізовану школу № 1.

Юридична клініка «Ad Astrа» є однією із баз практики юридичного факультету. Проходячи практику в юридичній клініці студенти надають правову допомогу малозабезпеченим особам шляхом консультування, підготовки правових документів та представництва інтересів громадян в судах та інших органах, а також здійснюють правопросвітню діяльність.

Крім цього, студенти 2 курсу юридичного факультету, які з 11 лютого цього року проходять тут ознайомчу практику побували на судових засіданнях в Луцькому міському та Волинському апеляційному суді з розгляду кримінальних та цивільних справ , та після кожних відвідин спільно із керівником юридичної клініки, адвокатом Віталієм Єловим обговорили побачене та почуте під час судових засідань.

Також , кожен із них обрав та підготовив інтерактивний виступ з проблемних питань сьогодення, з тим, щоб презентувати його учням шкіл та коледжів м.Луцька, донести до них правові знання та на практиці набути навичок публічного виступу.

Перші презентації підготовлених студентамитем відбулися 26 лютого цього року в восьмих класах Луцької спеціалізованої школи № 1.

Зокрема, диспут на тему «Я і поліція» провів студент Петро Бондаренко. Спілкування відбувалося в невимушеній та довірливій обстановці. Петро залучив дітей до цікавої бесіди. Розмова була про права та обов’язки неповнолітніх та про права і обов’язки працівників поліції. Особливий інтерес викликало питання як правильно спілкуватися з правоохоронцями, щоб не виникало конфліктних ситуацій, а в разі виникнення таких ситуацій, як захистити свої права. Учні уважно слухали, розповідали свої життєві історії і задавали массу цікавих запитань на які отримали відповіді.

Бесіду на тему «Домашнє насильство» провела студентка Яна Сосинець. Презентуючи тему, Яна зазначила, що «Сьогодні в засобах масової інформації ми можемо почути і побачити багато вражаючих фактів про злочини і насильство. Найбільш шокуючи з них, це ті, які вчиняються проти дітей.» Звідки коріння у цих злочинів? І як запобігти насильству? Саме ці питання і були предметом розгляду та обговорення з учнями. Яна також запропонувала учням переглянути і обговорити 2 сюжети телевізійних новин: «Скандал у Маріуполі: дівчата-підлітки ледь не вбили школярку, повісивши її на шарфі» та «У Кривому Розі цілий клас відмовляється ходити в школу через одного хлопчика, який їх б’є та штрикає гострими предметами». Учні обговорили ці дві ситуації, кожен висловив свою позицію щодо цих конфліктних ситуацій. На завершення Яна підвела підсумок цих обговорень.

Тему «Булінг» презентували студенти Анна Кихтюк та Катерина Ковальчук. Вони з використанням інтерактивного методу "Мозковий штурм" провели опитування учнів з цієї проблематики та спільно із ними обговорили отримані ідеї та зіграли у гру "Вгадай слово". Після розв’язання учнями запропонованого студентами тематичного кросворду, вони спільно обговорили причини, мотиви виникнення булінгу та можливість вжиття подальших заходів, які б унеможливили прояви цього явища серед молоді .

І ще одну тему «Затримання особи», було презентовано студенткою Марією Єловою. Вона розповіла учням про сутність поняття «Затримання особи». За яких обставин може бути затримана особа? Хто вправі затримувати? На які строки може бути затримана особа? Які особливості затримання неповнолітніх? Яка відповідальність наступає за незаконне затримання? Відповіді на ці та інші питання були отриманні учнями в процесі презентації цієї теми Марією Єловою.

Підготовив керівник юридичної клініки

«Ad Astra» Віталій Єлов

Читати більше...

На юридичному факультеті акредитовано магістратуру спеціальності 081 Право

 

Згідно рішення Акретитаційної комісії від 19лютого 2019 року Протокол № 134 З урахуванням результатів обговорення на засіданні Акредитаційної комісії визнати акредитованими за напрямами підготовки (спеціальностями): п.4.1.4. Другий (магістерський) рівень Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки (ідентифікаційний код – 02125102) спеціальність 081Право

Читати більше...

Учора – студенти, сьогодні – магістри права

Триває вручення дипломів магістрам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. 15 лютого завершення повної вищої освіти святкували студенти юридичного факультету. Точніше, уже не просто студенти, позаяк цього дня вони отримали дипломи магістрів права.

Дійство розпочалося виконанням Державного Гімну України.

Декан юридичного факультету СНУ – кандидат юридичних наук, доцент, академік АН Вищої школи України Оксана Лаба у своєму вітально-напутньому слові підкреслила, що Україні зараз потрібні знання, вміння молодих фахівців, їх внесок у розвиток правотворення в країні. «Вам – визначати долю держави!» – мовила Оксана Василівна. Вона закликала магістрів не втрачати амбіцій, вірити в себе, завжди бути гідними громадянами Україну й побажала усім міцного здоров’я, невичерпного прагнення творити та втілення всіх задумів у життя. А завідувач цивільно-правових дисциплін – кандидат юридичних наук, доцент Андрій Духневич, – попросив пам’ятати свою альма-матер та утверджувати престиж юридичної науки.

Усього дипломи магістрів права вручено 83-м юнакам та дівчатам (50 – денної форми навчання, й 33 – заочної).

З вітально-вдячним словом до присутніх звернулися магістр Наталія Міліщук (від студентів) та її дідусь Леонід Міліщук.

Музичним дарунком для всіх став виступ студентки І курсу Маргарити Мусій.

А завершилися урочистості фотосесією магістрів і професорсько-викладацького складу факультету. Максим КИРИЛЕНКО

Фото автора

Читати більше...
Subscribe to this RSS feed

 

 logo

    logo 8   

 

   logo-9-03-185   
 

 

Log in